5 Geriausi Papildai Boksui: įveikite protines ir fizines ribas
Maisto papildai

5 Geriausi Papildai Boksui: įveikite protines ir fizines ribas

Boksas yra nepaprastai sudėtingas sportas. Tai stumia jus į fizines ir psichines ribas, neatsižvelgdami į tai, ar kada nors nusprendėte patekti į ringą.

Vedimas, sunkus darbas ir atkaklumas yra tai, ko reikia norint gerai išmokti bokso. Bet net jei boksas yra jūsų aistra, kartais yra atvejų, kai, norėdami savo užpakalį nunešti į sporto salę, turite įdėti daug valios jėgos.

Tačiau kartais motyvacijos kova ne tai, kas mus sulaiko, o nuovargis ir skausmai, kuriuos jaučiame, gali mus priversti abejoti, ar treniruotė šiandien yra gera idėja.

Ar boksininkai vartoja maisto papildus?

Jūs tikriausiai matėte, kaip kiti sportininkai vartoja papildus, kad padidintų savo rezultatus ir galėtų greičiau atsistatyti, o galbūt imdamiesi baltymų kokteilių keliate svorį.

Ar papildai boksui yra protingas žingsnis, ir jei taip, kokius papildus turėtumėte vartoti?

Trumpai tariant… TAIP.

Bokso treniruotės labai “apmokestina” organizmą ir išeikvoja jūsų energijos atsargas bei gyvybiškai svarbias maistines medžiagas.

Todėl boksininkai atidžiai stebi savo mitybą ir valgo daug baltymų turinčius, vitaminų ir mineralų turinčius maisto produktus. Priklausomai nuo intensyvumo ir to, kaip dažnai treniruojatės, maistinių medžiagų, kurių gaunate iš savo dietos, gali pakakti, kad atgaivintumėte kūną ir papildytumėte maistinėmis medžiagomis.

Tačiau, įtraukdami į savo racioną tinkamus papildus boksui, galite padidinti savo energiją, treniruotis ilgiau ir aprūpinti savo kūną optimaliu maistinių medžiagų kiekiu, kurio reikia pasveikti.

Jei norite perkelti savo mokymą į kitą lygį, protinga apsvarstyti galimybę papildyti savo racioną maisto papildais boksui.

Tačiau yra viena problema; turint tiek daug papildų, gali būti sunku atskirti kviečius nuo pelų ir nuspręsti, ko tau reikia.

Jums pasisekė, kad mūsų bokso papildų vadovas pateikia jums informacijos apie tai, kokius papildus turėtumėte apsvarstyti ir kodėl. Pažiūrėkime!

 

Mūsų pasirinkimas – 5 geriausi papildai boksui

1. Kofeinas

Jei esate panašus į mane, jums reikės kelių kavos puodelių, kad “įjungtu” jus per jūsų darbo dieną. Tačiau kofeinas yra ne tik naudingas efektyviai pradėti darbo dieną, bet ir turi daug naudos sportininkams.

Reikšmingiausia nauda yra ta, kurią jau žinote: energijos padidinimas. Taip !!!

Kofeino papildai paprastai suteikia tiek kofeino, kiek 2–4 puodeliai kavos. Dienomis, kai jums reikia šiek tiek pajudėti, kofeino papildai gali suteikti jums impulsą ir netgi paskatinti jus įgyti galią per dviejų valandų trukmės treniruotes.

Tai puikus bokso papildas prieš treniruotę, nes nepalieka jūsų nervingumo ar širdies palpacijos, kaip daro kiti papildai – nėra gera idėja, kai jūs ketinate pakelti savo širdies ritmą virš 140 dūžių per minutę.

Jei naudosite juos tik tomis dienomis, kai jūsų energijos lygis yra tikrai mažas, tada tolerancija kofeinui nedidės ir vis tiek jausitės kaip raketinis laivas, kai juos suvartosite.

Naujausi tyrimai taip pat rodo, kad kofeinas gali padėti jums suvaldyti apetitą, o jis gali net padidinti jūsų medžiagų apykaitą visą dieną. Geros žinios tiems, kurie naudojasi bokso treniruotėmis svorio metimui.

Norėdami gauti geriausius rezultatus, ieškokite papildo boksui, turinčio ne mažiau kaip 200 mg kofeino.

 

2. Amino rūgštys

Amino rūgštys yra statybiniai baltymų blokai ir yra būtinos palaikant ir augant raumeniniam audiniui.

Nors mūsų maisto produktuose yra daugybė skirtingų aminorūgščių šaltinių, papilduose esančios laisvai plaukiančios aminorūgštys lengviau absorbuojamos į jūsų ląsteles ir efektyviau atstato raumenis.

Aminorūgštys, kurias dažniausiai papildo kultūristai ir boksininkai, yra L-Lizinas, L-glutaminas ir BCAA (šakotosios grandinės amino rūgštys).

Jei norite patobulinti savo bokso įgūdžius, turėsite treniruotis kelias dienas iš eilės. Reguliarus papildymas aukščiau išvardytomis aminorūgštimis padės greičiau atsigauti, todėl kitą dieną būsite pasiruošę.

 

3. Antioksidantų papildai

Reguliari mankšta gali suteikti daugybę gražių dalykų mūsų kūnui ir protui. Tačiau pervargimas taip pat gali sukelti oksidacinį stresą – būklę, kurioje susidaro laisvieji radikalai, susiję su daugybe ligų ir negalavimų.

Jei vartosite papildą, kuriame gausu antioksidantų, kenksmingi laisvieji radikalai nebereaguos su mūsų kūno ląstelėmis. Ieškokite papildų, kuriuose gausu vitaminų A, C ir E, ir venkite maisto papilduose esančių priedų ar galvijų želatinos.

Tačiau verta žinoti, kad vitaminus ir mineralus vartoti reikia atsakingai, nes galima perdozuoti.

Galbūt norėsite vartoti antioksidantų papildus tik treniruočių dienomis, arba viso jų vengti, jei jau vartojate multivitaminus. Jei abejojate, ar į savo racioną reikia įtraukti daugiau vitaminų ir mineralų, pasitarkite su gydytoju.

 

4. Atsistatymo papildai boksui

Boksas nėra sportas, kurį galite praktikuoti kartą per savaitę. Daugiau nei tikėtina, kad kiekvieną dieną praleisite daugybę valandų sporto salėje.

Treniruočių dažnumas ir didelis intensyvumas reikalauja didžiulio raumenų poreikio. Tinkamas poilsis ir mityba yra gyvybiškai svarbūs, jei planuojate treniruotis penkias ar šešias dienas per savaitę.

Jei raumenys nevisiškai atsigaus, ne tik bus sudėtingesnė treniruotė, bet ir rizikuojate susižeisti. Tačiau ištisas raumenų treniruotes ne visada įmanoma atlikti iš eilės treniruočių dienomis. Dažniau treniruositės su šiek tiek pavargusiais ir suplyštais raumenų audiniais.

Jei naudosite atstatymo papildą kartu su maistu po treniruotės, įsitikinsite, kad turite reikiamų maistinių medžiagų optimaliam atsigavimui. Tai nėra stebuklingas gydymas ir kitą dieną jums vis tiek gali skaudėti, tačiau jūsų kūnas jausis geriau nei tada, jei nesiimtumėte jokių veiksmų.

Pasirinkite atstatymo papildus, kuriuose yra ir angliavandenių, ir baltymų.

2008 m. Atliktame tyrime, paskelbtame „Tarptautinės sportinės mitybos draugijos žurnale“, nustatyta, kad greitesniam pasveikimui veiksmingiausi yra papildai, kurių angliavandenių ir baltymų santykis yra 2: 1.

 

5. Proteinas (baltymai)

Ar baltymų kokteilis boksininkams yra gera idėja?

VISIŠKAI! Kai kelis kartus per savaitę treniruojatės bokso treniruotėse, jums reikės papildomo baltymų šaltinio raumenims atstatyti.

Tačiau yra daugybė baltyminių produktų, kurių kiekviename yra skirtingų rūšių baltymų, taip pat kitų makroelementų, vitaminų ir mineralų mišinio.

Daugelyje jų yra išrūgų baltymų, kurie turi greitą pasisavinimą, todėl turi būti suvartojami iškart po treniruotės. Daugelyje jų yra lėčiau virškinamų baltymų, tokių kaip kazeinas ir soja, mišiniai, kurie leidžia baltymus lengvai atstatyti dar ilgai išgėrus kokteilį.

Be to, kiekvieni baltymų milteliai paprastai yra sukurti atsižvelgiant į konkretų tikslą.

Jei norite sumažinti svorį, rinkitės liesus baltymus, kuriuose yra didelis išrūgų baltymų procentas ir labai mažai (arba visai nėra) angliavandenių.

Jei turite ektomorfinį kūno tipą ir jums sunku priaugti (ar net išlaikyti) svorio, geresnis sprendimas baltymų kokteilis, kurio sudėtyje yra didesnė angliavandenių dalis.

Nesvarbu, kokį baltymą pasirinksite, įsitikinkite, kad vienoje porcijoje yra 20–30 g baltymų.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

NamaiPaskyra
Paieška
Menu