Hialurono rūgštis: nauda odai
Grožis ir sveikata

Hialurono rūgštis: nauda odai, papildai ir atsiliepimai

Hialurono rūgštis – Kas tai?

Hialurono rūgštis (HA) yra natūralus glikozaminoglikanas, randamas visame kūno jungiamajame audinyje. Glikozaminoglikanai yra tiesiog ilgai neskaidyti angliavandeniai arba cukrūs, vadinami polisacharidais.

HA yra pagrindinis komponentas to, kas suteikia jūsų odai struktūros, ir yra atsakingas už tą minkštą ir hidratuotą išvaizdą. Galbūt girdėjote švilpimą apie kolageną, tačiau hialurono rūgštis yra ten, kur ji yra.

Kai nerimaujama dėl senėjimo, jau laikas kalbėti apie hialurono rūgštį, jos naudą mūsų odai ir kodėl ingrediento molekulinė masė yra svarbi! Tai vaidina pagrindinį vaidmenį žaizdų gijimo procese ir mažėja senstant, todėl mes esame labiau linkę į žaizdas ir raukšles.

Perskaitykite toliau ir sužinokite apie hialurono rūgšties mokslą, kad pamatytumėte, kad HA nėra tik tuštinimosi ingredientas, bet ir jūsų odos priežiūros rutinos kuokštelinis elementas.

 

Kuo naudinga gali būti hialurono rūgštis?

  • anti-senėjimui
  • drėkina odą
  • žaizdų gijimui
  • veidui nuo raukšlių
  • padidina odos elastingumą
  • Egzemai
  • Veido paraudimui

Kodėl hialurono rūgštis tokia stebuklinga? Pradedantiesiems, hialurono rūgštis gali surišti iki 1000 kartų daugiau svorio nei vandenyje! Kitaip tariant, jis veikia kaip drėgmę išlaikanti priemonė ir sulaiko vandens molekules ant jūsų odos paviršiaus, kad ji būtų maloni ir hidratuota.

Bet kada, kai kalbame apie gerai sudrėkintą odą, mes daugiausia kalbame apie odą, kurioje yra daug vandens. Galbūt esate girdėję terminą „transepiderminis vandens netekimas“? Tai yra mokslinis terminas matuoti, kiek vandens išgaruoja iš odos.

Kai produktas apsaugo nuo TVN, tai reiškia, kad jis išlaikys jūsų odos hidrataciją, įsitikindamas, kad vanduo nepatektų iš jūsų odos paviršiaus. Hialurono rūgštis daro būtent tai, sulėtindama vandens išgarinimo greitį.

Be to, kad jis yra labai efektyvus drėkintuvas, atlikus keletą tyrimų taip pat nustatyta, kad jis gali būti naudingas ir žaizdoms.

 

Ar yra hialurono rūgšties šalutinis poveikis?

Jei formuojate savo produktus ar perkate HA produktus, kuriuose nurodytas procentas, rekomenduojame HA koncentraciją laikyti mažesnę nei 2 procentai. Kodėl?

Labai mažos, 5 kDa HA molekulinės masės savybė gali prasiskverbti į odą, tai reiškia, kad ji gali giliau į odą pernešti kitus nepageidaujamus ingredientus, chemines medžiagas ir bakterijas. Jei turite odos pažeidimų, tai gali būti blogos naujienos. Laimei, HA paprastai nėra linkusi sukelti alerginių reakcijų, nes ir mūsų kūnai tai sukelia.

Laimei, kosmetikos chemikai neturi šio mokslo, todėl galime atidėti savo žinias ir tai, ką žmonės sako apie tam tikrus HA produktus. Bet jei jūs formuojate savo HA serumus, žinokite, kad ne visos hialurono rūgštys yra lygios.

Šis šventasis hidratacijos gralis gali turėti netyčinį šalutinį poveikį. Kai kurios HA rūšys yra šiek tiek prieštaringos, o padidėjęs jų lygis iš tikrųjų susijęs su uždegiminėmis odos ligomis, tokiomis kaip psoriazė.

Viename tyrime nustatyta, kad HA taikymas sulėtino žaizdų gijimą, palyginti su grynu glicerinu. Taip galėjo būti dėl hialurono rūgšties koncentracijos ir molekulinės masės.

 

Mokslas slypintis už hialurono rūgšties

Hialurono rūgšties nauda odai yra susijusi su jos molekuline mase ir koncentracija. Šiuo atveju svarbu dydis! Molekulinė masė nurodo jos masę arba tai, kokia didelė yra HA molekulė. Tai matuojama tuo, kas vadinama vieningais atominės masės vienetais – daltonais arba trumpai kDa.

Remiantis naujausiais žmonių tyrimais, odai naudingiausias yra nuo 50 iki 1 000 kDa HA, o maždaug 130 kDa yra geriausia. Viskas, kas aukštesnė, per daug nepakeis. Viskas, kas yra žemiau, gali sukelti uždegimą.

Kaip mes gavome šį numerį? Pažvelgę ​​į tyrimus pamatysite modelį, tačiau viename iš išsamiausių tyrimų buvo tiriama HA su skirtingais molekuliniais svoriais, įskaitant 50, 130, 300, 800 ir 2 000 kDa.

Po mėnesio jie nustatė, kad veiksmingiausias gydymas 130 kDa HA yra padidėjęs odos elastingumas 20 procentų. Tiek 50, tiek 130 kDa grupėse po 60 dienų pastebimai pagerėjo raukšlių gylis ir odos šiurkštumas. Visi kiti molekuliniai svoriai dar pagerino elastingumą ir odos hidrataciją.

 

Kokius produktus turėtumėte naudoti?

Yra odos priežiūros produktų, kurie pašalina visas spėliones jums, derindami įvairias HA molekules, kad maksimaliai efektyviai veiktų.

HA ingredientai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį:

  • hidrolizuota hialurono rūgštis
  • natrio acetilinis hialuronatas
  • natrio hialuronatas

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

NamaiPaskyra Menu