Fit Stepinfit
Sporto patarimai

Į ką atkreipti dėmesį renkantis sportui skirta kilimėlį?

Sportui skirti kilimėliai yra naudojami mankštos metu: jie padeda apsaugoti rankas, pėdas, nugarą ir kitas kūno dalis. Kokybiškas sporto kilimėlis padeda išvengti įvairių traumų, be to, pratimai gali būti atliekami taisyklingiau ir nejaučiant diskomforto. Sportui skirtų kilimėlių asortimentas tikrai nėra siauras, todėl naudinga išsiaiškinti, į kokias savybes vertėtų atsižvelgti. Taigi, kaip rasti geriausią sporto kilimėlį?

Atkreipkite dėmesį į kilimėlio storį

Jei jūsų treniruotės yra ganėtinai ilgos, tikėtina, kad norėsite storesnio kilimėlio, tačiau persistengti tikrai nereikėtų: jei atliekate tokius pratimus, kurių metu reikia išlaikyti pusiausvyrą, vertėtų rinktis plonesnį kilimėlį. Be to, nereikėtų pamiršti, kad storą kilimėlį gali būti sunku susukti, todėl toks kilimėlis netiks tuo atveju, jei mėgstate keisti treniruotės vietą.

Koks yra optimalus kilimėlio dydis?

Taip pat svarbu atsižvelgti ir į kilimėlio dydį, nes tai padės užtikrinti komfortą treniruočių metu. Standartinis mankštos kilimėlis yra 61×172 cm dydžio, tačiau renkantis tinkamiausią vertėtų atsižvelgti į savo ūgį ir treniruočių pobūdį. Jei pratimai yra atliekami gulint, tokiu atveju naudinga rinktis ilgesnį kilimėlį.

Kokią kilimėlio formą pasirinkti?

Mankštos kilimėliai gali būti įvairių formų, tačiau dažniausiu pasirinkimu tampa stačiakampiai kilimėliai. Tinkamiausia kilimėlio forma priklausys nuo to, koks yra jūsų treniruočių pobūdis (pvz., jei pratimai atliekami stovint, gali tikti kvadratinis ar apvalus kilimėlis).

Medžiaga, iš kurios pagamintas kilimėlis

Dažniausiai mankštos kilimėliai yra gaminami iš PVC medžiagos. Tokie kilimėliai yra nebrangūs ir tvirti, tačiau įvertinkite tai, kad toks kilimėlis nėra ekologiškas. Maža to, PVC medžiaga gali alergizuoti odą. Jei ieškote natūralesnės alternatyvos, puikiu pasirinkimu gali būti medvilninis mankštos kilimėlis, kuris puikiai sugeria prakaitą. Jei treniruojatės labai dažnai, tokiu atveju naudinga rinktis kilimėlį su papildomu apsauginiu sluoksniu.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

NamaiPaskyra Menu