Hanteliai ar štanga Stepinfit
Sporto patarimai

Ką pasirinkti: Hantelius ar štangą?

Daugumoje jėgos ir kultūrizmo treniruočių programų štanga dažniausiai yra vienas labiausiai naudojamų sporto įrankių. Tačiau daugelis žmonių nežino, kad hantelių treniruotės suteikia daug privalumų sportininkams, kultūristams ir visiems, kurie nori pagerinti bendrą fizinę būklę. Daugeliu atvejų hantelių pratimai iš tikrųjų yra daug geresni nei tik su štanga. Šiame straipsnyje bus pateikti hantelių ir štangos pratimų palyginimai, kurie padės atsirinkti Jums tinkamiausią sporto prekę.

Balansas

Treniruotėms su hanteliais reikia labiau išvystytos pusiausvyros nei su štangomis ar kitais treniruokliais. Daugelis iš mūsų yra nesimetriško stiprumo. Viena ranka ar viena koja būna stipresnė už kitos pusės. Naudojant hantelius, stipresnė ranka negali padėti silpnesnei rankai. Taigi treniruodamiesi su hanteliais turite naudoti pasipriešinimą, kurį turi atlaikyti ir silpnesnė kūno pusė, taip subalansuodama Jūsų kūno jėgą bei raumenų vystymąsi.

Vienpusis mokymas

Viena didžiausių treniruočių su hanteliais nauda yra ta, kad vienu metu galite treniruoti vieną galūnę. Tai gali pabrėžti didesnį judėjimo specifiškumą sportininkų treniruočių programose ir didesnę programų įvairovę kultūristams. Treniruodamiesi vieną galūnę, galite pagerinti galūnės jėgą ir raumenų masę nedarydami poveikio kitai. Ypač padeda tuo atveju, jei turite vystymosi disbalansą.

Stabilumas

Hantelių treniruotėms reikia daugiau raumenų kontrolės nei štangoms. Taigi, norėdami treniruotis su hanteliais, turėsite įdarbinti stabilizuojančius raumenis, sustiprindami sąnarių stabilumą ir hipertrofiją bei suvokdami kinestetiką.

Saugumas

Kai kuriuos pratimus galima atlikti saugiau su hantelių pora nei su štanga. Atliekant tam tikros rūšies kojų pratimus, pvz., „Step-up“ ar „lunges“, paprastai daug lengviau ir saugiau laikyti rankose hantelius, o ne štangą ant rankos. Jei prarandate pusiausvyrą, jums tiesiog reikia numesti hantelius iš rankų, užuot leidus štangai nuslysti nuo nugaros.

Hanteliai yra daug saugesni, kai sportuojate vienas be jokio stebėtojo.

Kitas hantelių treniruočių saugumo privalumas yra tai, kad jie gali užkirsti kelią galimiems pečių, alkūnių ir riešų sužalojimams.

Išvada

Ir hanteliai, ir štangos yra vienodai veiksmingos jūsų treniruočių tikslui pasiekti, tačiau kai kuriose konkrečiose situacijose vienos rūšies pratimai gali būti jums šiek tiek naudingesni, nei kiti. Taigi geriausias patarimas jums yra derinti hantelių ir štangos treniruotes savo treniruočių programoje ir išnaudoti visas, abiejų rūšių treniruočių, galimybes.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

NamaiPaskyra Menu