Maisto Papildų Veiksmingumas
Maisto papildai

Maisto Papildų Veiksmingumas

Maisto Papildų Veiksmingumas

Nootropinių maisto papildų jūroje išsiaiškinti ar maisto papildas yra efektyvus, neturi būti neįmanoma.

Mes parengėme dažniausiai pasitaikančių vitaminų, mineralų ir ekstraktų sąrašą, kurie turi stiprius kokybės ir mokslinių tyrimų rodiklius, kurie įeina į maisto papildo ingredientų sąrašą. Dažnos nootropinių papildų gaminimo įmonės bando nuslėpti sudedamųjų dalių kiekį, siekiant apsaugoti savo formulę, tačiau vartotojui nežinoti kiek sudedamųjų dalių yra produkto kapsulėje yra nepriimtina ir dažnais atvėjais pavojinga.

 

Pirmiausia, čia yra keletas bendrų nurodymų, kurių reikia laikytis, kai pirmą kartą ieškote nootropinio papildo arba bet kokio papildo šiuo klausimu:

  1. Jei papildo formulė yra patentuota, jums geriau rasti kitą produktą. Patentuotos formulės neatskleidžia atskirų jų ingredientų dozių. Daugelis bendrovių slėpia dozes pagal “apsaugoti savo produktą (-us) nuo kopijavimo”. Tai, atrodo, nėra plačiai paplitęs klausimas. Iš tikrųjų, tai yra lengvas būdas, padidinti savo pelną dėl mažesnių dozių kiekio.
  2. Jei viename gaminyje yra per daug ingredientų, jis buvo pagamintas, kad susidarytumėte įspūdį, kad jis yra geresnis. Taip beveik neabejotinai nėra. Per didelis sudedamųjų dalių vartojimas gali turėti neigiamų padarinių ir yra pinigų švaistymas. Vietoj to ieškokite tikslinių formulių, paprastai ne daugiau kaip 10 ingredientų. Vitaminų ir mineralų kompozicijos yra vienintelės išimtys.
  3. Jei tikslios sudedamosios dalies ar aktyvių junginių, kuriuos ji turi sudaryti, forma nenurodyta, galite manyti, kad tai tikriausiai nėra tokio tipo, kokio ieškote. Visada prašykite gamintojo išsamios informacijos, tačiau jie tai turėtų pateikti be klausimų. Dauguma papildų gamintojų nepateiks trečiųjų šalių analitinių sertifikatų, taip pat nebus atvirai pasidaliję jų sudedamųjų dalių šaltiniais ir formomis – bent jau neprašydami jų. Tai tiesiog todėl, kad jie žino, kad naudoja prastesnius ingredientus.
  4. Jei gaminyje yra bet kokių botaninių ekstraktų, labai svarbu atlikti sunkiųjų metalų analizę. Nepamirškite jokių produktų, kurių sudėtyje yra ekstraktų, tokių kaip Bacopa ar Ashwagandha, be šios analizės, nebent esate gerbėjas sunkiųjų metalų apsinuodijimų. Išimtys yra, jei naudojami patentuoti ekstraktai, tokie kaip Synapsa ir Bacognize (tiek Bacopa, tiek KSM-66 ir Sensoril (Ashwagandha)).
  5. Jei analizuojate kiekvieną kokybės aspektas, pasirinkite tik vegetariškos kilmės kapsules be dažiklių. Želatinos pagrindo kapsulės yra pagamintos iš hidrolizuoto jautienos kolageno, o spalvotose kapsulėse yra abejotinų priedų.

 

Šios penkios paprastos gairės padės pašalinti labiausiai neturtingus, neveiksmingus ir potencialiai kenksmingus produktus.

 


Pažinkite Sudedamąsias dalis

Toliau pereikime prie ingredientų sąrašo.

Šias sudedamąsias dalis rasite beveik kiekviename nootropinių papildų mišinyje.

 

Vitaminas B-12

Venkite: cianokobalamino. Ši vitamino B12 forma yra prastai absorbuojama kūno ir dauguma papildų naudoja šį tipą.
Pasirinkite: metilkobalaminas. Tai yra aktyviausia vitamino B12 forma.
Dozavimas: ne mažiau kaip 50 mikrogramų.

Magnis

Venkite: oksido – jis prastai absorbuojamas ir dažniausiai naudojamas.
Pasirinkite: glicinatą, citratą, ortotautą arba treonatą.
Premija: magnio stearatas yra pagalbinė medžiaga arba srauto agentas ir tepalas. Bet kuri bendrovė, nurodanti tai kaip veikliąją medžiagą, yra visiškai nepagrįsta.
Dozavimas: priklausomai nuo formos. Idealiu atveju 100 mg elementinio magnio – dauguma papildų nepateikia elementinio magnio kiekio.

Pavyzdžiui, magnio glicinatas paprastai yra 10% arba 18% koncentracijos. Tai reiškia, kad 10% arba 18% miltelių yra elementinis (aktyvus) magnis, o likusieji (glicinato atveju) yra glicinas.

Taigi, 1 000 mg magnio glicinato 18% sudėtyje yra 180 mg magnio ir 820 mg glicino. Šie priedai yra tai, kas išskiria galimas magnio rūšis, taip pat jų toleranciją ir poveikį.

Dažnai magnis yra klaidinamai paženklintas, nes net mažmenininkai ar gamintojai nežino apie elementinio magnio kiekį.

Cinkas

Venkite: oksido ir sulfato. Abi formos turi skirtingus biologinio įsisavinimo rezultatus organizme.
Pasirinkite: Pikolinatą, Orotatą arba Glukonatą
Dozavimas: 10 mg +

Vitaminas B6

Pakankamas: piridoksino HCL
Optimalus: P-5-P B6, kuris dar kartą yra aktyvi vitamino forma.
Dozavimas: 10 mg +

Vitaminas B9 (folio rūgštis)

Suboptima: folio rūgštis
Optimalus: metilfolatas, aktyvus šio vitamino pavidalas.
Dozavimas: 300 mg metilfolato

Vitaminas D3

Dozavimas: mažiausiai 3000 iu. Optimalus 5,000 – 10,000 iu.

L-Teaninas

Nėra jokio pranašumo naudojant firminę / patentuotą L-Teanino formą, jūs tiesiog sumokėsite už tą patį ingredientą.
Dozavimas: 200 mg

Lion’s Mane Mushroom Ekstraktas

Venkite: dozės mažesnės nei 1 000 mg, jei beta-gliukano kiekis nenurodytas arba jei tai nėra ekstraktas. Polisacharidų kiekis paprastai yra beprasmis.
Dozavimas: 1000 – 3000 mg.

Bacopa Monnieri (Melynžiedė Taškuonė)

Venkite: neekstraktų, lapų ekstraktai (kartais vadinamos “Aerial Parts”) ir formos, kuriose Bacoside turinys nėra išvardytas. Ekstraktai nėra tokie patys kaip ir miltelių augalai ar šaknys – jie nėra nieko standartizuoti ir todėl nėra garantuojami, kad juose būtų jokių svarbių bacosidų.
Premija: HPLC patikrinti ekstraktai yra tiksliau negu UV, kai naudojamas becosidų kiekis.
Dozavimas: 320 mg @ 55% bacosides UV. 50-300 mg 50% bacoside HPLC.

Ashwagandha (Migdomoji Vitanija)

Venkite: tik lapų ekstraktų. Lapuose yra Citotoksinis Withaferin-A, o labiausiai veiksmingi ekstraktai iš esmės remiasi šaknimis. “Sensoril” prekės ženklas čia yra išimtis; juose yra ir šaknų, ir lapų, tačiau jis yra visiškai saugus ir veiksmingas.
Ieškokite: nurodoma, kad suanolidų kiekis yra nuo 1 iki 5%.
Dozavimas: 300 – 800 mg 5% ekstraktui. 1000 mg – 6000 mg neekstraktams.

Citicoline (CDP Choline)

Kaip ir L-Teaninas, nėra jokių pranašumų naudoti firminę / patentuotą Citicoline formą. Abi yra vienodai veiksmingos.
Dozavimas: 150 – 250 mg

Rhodiola Rosea (Rausvoji Rodiole)

“Rhodiola” yra standartizuotas “Rosavins” ir “Salidrosides”, jei tai ekstraktas. Rosavins yra raminančios, Salidrosides skatinančios. Dauguma jų sudaro santykį 3% Rosavins iki 1% Salidrosides. Rosaviną turintys ekstraktai yra žymiai brangesni.
Dozavimas: 250 mg – 600 mg su 3/1 ekstrakto. 500 mg vien tik Salidroside ekstraktams.

N-acetil-L-tirozinas (NALT) / tirozinas

Acetilintoji L-tirozino forma yra žinoma kaip NALT.
NALT dozavimas: 350 mg +
L-tirozinas Dozavimas: 500 mg +

Huperzine A / Huperzia Serrata

Dozavimas: 30 – 50 mcg, jei vartojama kasdien, 100 mcg, jei vartojamas cikliškai.

Fosfatidilserinas

Fosfatidilserinas yra tipiškas, naudojamas kaip 20% ekstraktas, o tai reiškia, kad jums reikia mažiausiai 500 mg, kad gautumėte rekomenduojamą 100 mg dozę. Taip pat galima įsigyti 50% ekstraktų, tokiu atveju tik 200 mg reikia tos pačios dozės.

Jei procentas nurodytas, tada atitinkamai apskaičiuokite. Jei tai ne, ir dozė yra didesnė kaip 150 mg, būkite atsargūs. PS nėra pigus ingredientas, 99% papildų neapims daugiau nei 150 mg aktyviojo PS. Jei jie tai padarys, tai bus brangus.

Dozavimas: 100 mg +

Vinpocetinas

Dozavimas: paprastai yra pakankamai 5-10 mg. Ne daugiau kaip 20 mg vienai porcijai yra gerai, bet daugiau gali sukelti galvos skausmą.

Panax Ženšenis

Aktyvieji junginiai yra žinomi kaip ginsenosidai. Galima įsigyti kaip lapų (pigesnių) ir šaknų (brangesnių) ištraukų. Kaip ir Bacopa, ginsenosides gali būti UV arba HPLC identifikuoti – pastaroji yra tikslesnė priemonė ir brangesnė Panax ženšenio forma
Dozavimas: 200 mg +

Kofermentas Q10

Q10 dažnai yra gerokai sumažintos dozės, nes tai brangus kompleksas, kuris pasirodo kur nors nuo 10-80 mg. Iš tiesų dozė turi būti nuo 100 iki 300 mg, priklausomai nuo amžiaus ir vartojimo atvejo.
Dozavimas: 100 mg +

Alpha GPC

Alfa GPC yra 50% ir 99% formų. Dėl to, kad higroskopinis GPC yra (jis atsiranda drėgmei iš oro), 50% forma naudojama tik miltelių papildų sudėtyje. Daugelis žmonių to nesupranta, todėl būtent todėl dozės gali būti klaidinančios, jei jos netinkamos. Etiketėje “Alpha GPC 50%” reiškia, kad jūs tik gaunate pusę sumos, išvardytos grynajai GPC – likusi dalis paprastai yra silicio dioksidas, todėl jis negali absorbuoti drėgmės ir sugadinti kapsulę, kurioje jis yra.

Dozavimas: Paprastai 300 – 600 mg (arba 600-1200 mg, jei tai Alpha GPC 50%). Mažesnės dozės yra ne blogas dalykas, priklausomai nuo formulės, bet viskas, kas mažesnė nei 150 mg, paprastai bus neefektyvu.

 

Klaidinantys produktų ženklinimo pavyzdžiai

Apibendrinant mes pateiksime keletą klaidingai išvardytų ir blogai / pavojingai suformuluotų papildų pavyzdžių. Tai yra išgalvotos etiketės, tačiau mes matėme, kad tokios praktikos pavyzdžiai yra skirtinguose produktuose. Kenkėjiškos ar ne, svarbu išmokti identifikuoti šiuos niuansus produktų etiketėse.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

NamaiPaskyra
Paieška
Menu