Psichologinės sveikatos svarba
Grožis ir sveikata

Psichologinės sveikatos svarba

Kad jūsų smegenys būtų sveikos

Fizinis pasirengimas ir psichologinės sveikatos svarba gauna daug dėmesio ir dėl rimtų priežasčių. Sveikas kūnas gali užkirsti kelią tokioms ligoms kaip širdies ligos ir diabetas bei padėti išlaikyti nepriklausomybę senstant.

Psichinis pasirengimas yra toks pat svarbus kaip ir fizinis pasirengimas, todėl jo nereikia pamiršti. Įtraukus protinio vikrumo pratimus į savo kasdienę veiklą, jūs galite pasinaudoti aštresnio proto ir sveikesnio kūno pranašumais ateityje.

Psichinis pasirengimas reiškia, kad jūsų smegenys ir emocinė sveikata bus geriausios formos. Tai nėra treniruotės „smegenų olimpinėms žaidynėms“ ar IQ testo atlikimui. Tai – pratimų serija, kuri jums padeda:

Nenuostabu, kad kuo daugiau padedi savo kūnui, tuo labiau padedi protui. Fizinis aktyvumas padidina deguonies srautą į jūsų smegenis. Tai taip pat padidina endorfinų kiekį jūsų smegenyse. Dėl šios priežasties nenuostabu, kad geros fizinės formos žmonės taip pat mėgaujasi aukštesniu protinio judrumo lygiu.

Užsiėmimas energinga fizine treniruote gali padėti įveikti depresiją ir padėti jums įgauti pozityvesnį požiūrį į gyvenimą. Tai taip pat puikus būdas įveikti stresą, kuris gali pakenkti jums psichiškai ir fiziškai.

Psichinė mankšta yra tokia pat naudinga. Remiantis „National Proceedings of the National Academy of Sciences“ atliktu tyrimu, tam tikri atminties lavinimo pratimai gali padidinti gebėjimą argumentuoti ir spręsti naujas problemas.

Nors mankšta naudinga smegenims ir kūnui, tai naudinga ir meditacijai. Meditacija kartu su kitais metodais yra alternatyvus būdas gydyti depresiją. Nuraminus protą, galima lengviau atsipalaiduoti.

 

Psichinio pasirengimo privalumai

Kai eini miegoti po ilgos dienos, kūnas pradeda atsipalaiduoti. Bet protas ne visada seka iš paskos.

Vizualizacija gali padėti. Tikrumo jausmą dažnai galite pasiekti naudodami vaizdus, ramią sceną ar įsivaizduojamą vietovę. Ši praktika gali sumažinti įtampą jūsų kūne.

Mažiau dominuojanti jūsų smegenų pusė yra sritis, kontroliuojanti pasitikėjimo savimi ir optimizmo jausmus. Kai galvojate apie ką nors, išskyrus kasdienius rūpesčius, padidinate šios smegenų srities nervinių struktūrų aktyvumą.

Galų gale, vizualizacija gali pagerinti jūsų emocinę savijautą ir nuraminti jus psichologiškai.

Prie daugelio jau atliekamų veiklų galite pridėti psichikos pratimų, tokių kaip:

 • Skaitymas
 • Svajoti
 • Atrasti humorą gyvenime

Norėdami padidinti savo psichinę formą, galite išbandyti šiuos metodus.

Psichologinės sveikatos svarba

Nustokite vykdyti daug užduočių

Galite pagalvoti, kad daugiafunkcinis darbas leidžia jums atlikti daugiau dalykų vienu metu, tačiau iš tikrųjų tai sukelia daugiau problemų, nei jas išsprendžia. Susitelkimas ties viena užduotimi vienu metu pagerins jūsų koncentraciją ir padės būti produktyvesniems.

 

Būkite pozityvus sau

Teigiamas teigimas yra vienas iš būdų didinti protinį išsilavinimą.

Patvirtinimas arba pozityvus pokalbis su savimi apima nervinių kelių stiprinimą, kad jūsų pasitikėjimas savimi, savijauta ir pasitenkinimas būtų aukštesnis.

Norėdami pradėti, sudarykite savo gerų savybių sąrašą. Priminkite sau, kad neprivalote būti tobulas. Išsikelkite tikslus, ką norite patobulinti, ir pradėkite nuo mažo, kad nepervargtumėte.

 

Išbandykite ką nors kita

Nauja patirtis taip pat gali padėti jums pasiekti protinį pasirengimą. Galite įvairiai pritaikyti naujus požiūrius į savo kasdienį gyvenimą:

 • Išbandykite naujus maisto produktus.
 • Išbandykite naujus įprasto užduočių atlikimo būdus.
 • Keliaukite į naujas vietas.
 • Pasinaudokite nauju keliu į darbą ar maisto prekių parduotuvę.

Pasak Alzheimerio asociacijos, tyrimai rodo, kad išlaikant aktyvias smegenis padidėja jų gyvybingumas. Naujų dalykų darymas, naujais būdais, padeda išlaikyti smegenų ląsteles. Jis netgi gali gaminti naujas smegenų ląsteles. Iš esmės, ištrūkimas iš savo kasdienybės, gali padėti išlaikyti jūsų smegenis sveikas.

 

Žaisti žaidimus

Žaidimai, tikrinantys samprotavimus ir kitas jūsų smegenų dalis, yra įdomūs būdai, kaip išlaikyti sveikas smegenis. Apsvarstykite šiuos žaidimus:

 • kryžiažodžiai
 • stalo žaidimai
 • Sudoku

Žaidimai yra puikus būdas lavinti smegenų raumenis. Net greito veiksmo vaizdo žaidimai gali sustiprinti jūsų gebėjimą išmokti naujų užduočių, rodo žurnalo „Current BiologyTrusted Source“ tyrimas. Tyrime rasti preliminarūs įrodymai, kad vaizdo žaidimai gali padidinti jūsų dėmesį, reakcijos laiką ir gebėjimą perjungti užduotis. Be vaizdo žaidimų, išbandykite bet kurį žaidimą, kuriame naudojami:

 • logika
 • samprotavimai
 • smulkmenos
 • įsigilinimas į užduotį

Skaitymas yra puikus jūsų smegenims. Net skaitant šį sakinį, jūsų smegenys apdoroja kiekvieną žodį, akimirksniu prisimindamos prasmę.

Be mechanikos, skaitymas padeda vizualizuoti temą puslapiuose prieš jus ir įsivaizduoti, kaip balsai skamba rašytiniame dialoge. Tai taip pat gali būti puiki atsipalaidavimo technika.

Skaitymas yra puiki veikla, nes gali sužadinti vaizduotę ir uždegti tiek daug skirtingų smegenų dalių. Yra begalė skaitymo medžiagos žanrų ir tipų. Vargu ar jums pritrūks įdomių dalykų skaityti.

 

Neskubėk

Psichinis pasirengimas neturi užimti daug jūsų laiko. Kiekvieną dieną praleidę po kelias minutes, galite geriau jaustis ir aiškiau mąstyti. Atminkite, kad atsipalaidavimas ir vizualizavimas yra toks pat svarbus proto treniruotėje kaip ir energingesnė veikla, tokia kaip atminties pratimai ar žaidimai. Pabandykite pridėti vieną ar dvi veiklas vienu metu prie savo psichinės treniruotės, pavyzdžiui:

 • atsipalaiduoti
 • vizualizuoti
 • tvirtindamas
 • atminties pratimai
 • žaidimai

Psichinis pasirengimas yra svarbus norint išsaugoti jūsų smegenų ir kūno sveikatą, ypač senstant. Yra daug protinio vikrumo pratimų rūšių, ir norint juos atlikti nereikia eiti į sporto salę. Jie apima aktyvius, pavyzdžiui, išmokti naują dainą ar žaisti žaidimą, taip pat poilsio, pavyzdžiui, atsipalaidavimo ir vizualizacijos pratimus. Suplanuokite psichinio pasirengimo pertrauką į savo kalendorių šalia savo treniruočių tvarkaraščio. Tavo protas ir sveikata yra to verti.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

NamaiPaskyra
Paieška
Menu