Taurinas - Nauda
Maisto papildai

Taurinas – Nauda, Vartojimas, Poveikis

Taurinas yra natūralus junginys, gaminamas žmogaus organizme iš cisteino, turinčio daugybę svarbių fiziologinių funkcijų.

Nors dažniausiai vadinamas amino rūgštimi, taurinas iš tikrųjų yra amino sulfoninė rūgštis; tai reiškia, kad jame yra sieros.

Jis naudojamas kaip baltymų grandinės pastato blokas ir dalyvauja širdies ir kraujagyslių funkcijose, veikia kaip antioksidantas ir reikalingas skeleto raumenų palaikymui. Koncentruotos šio organinio junginio koncentracijos yra smegenyse, širdyje, kraujo trombocitų ir akių tinkleliuose.

Manoma, kad taurinas reguliuoja cukraus kiekį kraujyje ir cholesterolio kiekį kraujyje, slopina glikacidą, padeda išlaikyti ląstelių struktūrą ir veikia signalizavimo cheminių medžiagų, išsiskiriančių smegenyse, spaudimą, vadinamą neurotransmiteriais.

Kaip dietinis papildas, taurinas yra žinomas dėl savo širdies sveikatos poveikio, jis dažnai naudojamas siekiant sumažinti raumenų mėšlungį, pagerinti fizinį krūvį ir sumažinti nerimą.

> Taurino maisto papildai <

 

Kaip Veikia Taurinas Organizmo Viduje ?

Taurinas gerai žinomas kaip energetinių gėrimų, pavyzdžiui, “Red Bull”, ingredientas.

Atrodo, kad kai kurie žmonės klaidingai mano, kad šis ingredientas yra gaunamas iš bulių spermos ar šlapimo. Tai netiesa.

Taurinas (2-aminoetansulfono rūgštis) laikomas sąlygiškai nepakečiamu amino rūgštimi, gaminama natūraliai žmogaus organizme.

Esminės amino rūgštys turi būti gaunamos iš maistinių šaltinių. Neesminės amino rūgštys gali būti pagamintos organizmo viduje.

Kaip sąlyginai svarbi amino rūgštis, tai reiškia, kad taurinas žmonėms gali būti pagaminamas endogeniškai, bet taip pat gali būti įgytas iš maistinių šaltinių, jei žmogus negali pats savaime sintetinti.

Dauguma žmonių gali gaminti visą reikalingą tauriną iš kitos baltymo amino rūgšties, vadinamos cisteinu, ir metaboliniu tarpiniu preparatu, vadinamu hipotaurinu.

Taurino papildų gali prireikti tiems, kuriems ilgą laiką trūksta šios amino rūgšties.

“Veganams” kyla trūkumo pavojus; vieno tyrimo duomenimis, taurino koncentracija kraujyje buvo 78%, o šlapimo lygis buvo 29% lyginant su standartine amerikietiška dieta.

Mažas vitamino B6, folatų ir taurino kiekis pagyvenusių žmonių mityboje gali padidinti kataraktos vystymosi riziką. Taurino papildo naudojimas gali būti naudingas akių sveikatai apsaugoti.

 

Taurino Veikimo Funkcijos

Natural Medicines Comprehensive Database” (NMCD) teigiama, kad taurinas dalyvauja įvairiuose žmogaus organizmo fiziologiniuose procesuose.

Kai kurios sistemos ir funkcijos, kurias paveikia ši sulfoninė rūgštis, yra šios:

 

 • CNS neuromoduliacija (centrinė nervų sistema);
 • Baltųjų kraujo kūnelių antioksidacinis aktyvumas;
 • Tinklainės fotoreceptorių veikla;
 • Širdies raumens susitraukimas;
 • Spermos judėjimas;
 • Kraujo trombocitų agregacija;
 • Tulžies rūgšties konjugacija;
 • Insulino reguliavimo veikla;

 

Taurinas taip pat padeda palengvinti procesą, palaikantį organizmo skysčių pusiausvyrą ir elektrolito lygius, vadinamus osmoreguliacija.

NMCD teigia, kad taurinas taip pat gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį ir padidinti tulžies rūgščių gamybą. Taip pat yra keletas įrodymų, kad taurinas gali prarasti laisvuosius radikalus ir pagerinti antioksidacinį statusą.

Kraujo trombocitų sudėtyje yra daug šio organinio junginio. Kai taurino lygis yra per mažas, trombocitai paprastai kaupiasi procese, vadiname agregaciją.

Tai gali padidinti krešulių susidarymo riziką ir gali sukelti neigiamus širdies ir kraujagyslių sistemos padarinius.

 

Kam Vartojamas Taurinas

Žmonės vartoja taurino papildus įvairiais tikslais, įskaitant:

 • Sporto rezultatams gerinti, kultūrizmui;
 • ADHD (dėmesio deficito hiperaktyvumo sutrikimas);
 • Nerimas ir depresija;
 • Hipercholesterolemija (didelis cholesterolis);
 • Hipertenzija (padidėjęs kraujospūdis);
 • Psichinės veiklos gerinimas;
 • Akių sveikata;
 • Anti-senėjimui ir ilgaamžiškumui;
 • CHF (stazinis širdies nepakankamumas);
 • Traukulių sutrikimai (epilepsija);
 • Hepatitas ir kepenų liga;
 • Tinklainės sutrikimai;
 • Cistinė fibrozė;

 

WebMD teigia, kad taurinas taip pat vartojamas alkoholizmui, diabetui ir kaip antioksidaciniam poveikiui.

Norint patvirtinti daugelį teiginių apie apie taurino vartojimą, reikia atlikti daugiau tyrimų. FDA nepatvirtino šios maistinės medžiagos kaip vaisto, skirto bet kokių sveikatos sutrikimų prevencijai ar gydymui.

 

Taurino Vartojimas

Toliau pateikta informacija apie tauriną, esančią kitose sveikatos būklėse, praneša NMCD:

500 mg du kartus per parą per 6 savaites gali padėti sumažinti H. pylori infekcijas ir pagerinti skrandžio opos gijimą.

Geležies papildas kartu su 1000 mg taurino, pagerina eritrocitų (raudonųjų kraujo kūnelių) kiekį moterims, sergančioms geležies trūkumo sukeltomis anemijomis.

Sujungiant tauriną, vitaminus B, gliukuronolaktoną ir kofeiną pagerėja paauglių motyvavimo gebėjimai. Tačiau neatrodo, kad pagerėtų atmintis. Šis maistinių medžiagų paketas turi tuos pačius aktyvius ingredientus kaip “Red Bull” energetiniai gėrimai.

Du gramai taurino, suvartoto su BCAA (šakotosios grandinės amino rūgštimis) tris kartus per parą 2 savaites, gali padėti sumažinti raumenų skausmą, ypač tiems, kurie paprastai nenaudoja.

Miotoninė distrofija yra genetinė būklė, pažymėta raumenų išsekimu (kacheksija). Preliminarūs duomenys rodo, kad vartojant 100-150 mg taurino vienam kilogramui kūno svorio, 6 mėnesius, pagerėja raumenų atpalaidavimas tiems, kurie serga miotonine distrofija.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

NamaiPaskyra Menu