Vitaminas B3 - Niacinas - Nauda
Vitaminai ir mineralai

Vitaminas B3 – Niacinas – Nauda, Poveikis, Vartojimas

Vitaminas B3 yra B grupės vitaminų komplekso sudedamoji dalis, kuris taip pat vadinamas niacinu. Kaip ir kiti B grupės vitaminų komplekso nariai, vitaminas B3 reikalingas gauti energijai iš maisto, kurį valgome

Visi B grupės komplekso vitaminai padeda metabolizuoti angliavandenius į energiją, tinkamai panaudoja riebalus ir baltymus bei palaiko sveiką odą, akis ir plaukus. Jie taip pat reikalingi sveikam nervų sistemos veikimui ir kepenų sveikatai. [2]

Visoms žmogaus ląstelėms reikia tinkamo kiekio vitamino B3, kad jis tinkamai veiktų. Niacinas yra daugiau kaip 200 svarbių fermentų kofaktorius, moduliuojančių ląstelių apykaitą. Jis taip pat atlieka DNR atkūrimo ir laisvųjų radikalų apsaugos vaidmenį. [1]

Niacinas naudojamas kaip smegenų funkcijos, artrito, širdies ir kraujagyslių sveikatos, nuotaikos stiprinimo, odos sveikatos, galvos skausmo ir kt. Papildas. Be to, klinikiniai tyrimai parodė, kad niacinas gali būti naudingas mažinant cholesterolio kiekį.

Šiame straipsnyje bus aptariami tyrimai, susiję su vitamino B3 naudojimu ir nauda sveikatai, taip pat apie tai, kaip šis junginys veikia organizme, trūkumai, dozės, papildoma informacija, saugumas ir šalutinis poveikis.

Įsigyti niacino maisto papildus

Kaip Vitaminas B3 Veikia Žmogaus Kūne ?

Merilendo universiteto medicinos centro (UMM) teigimu, yra dvi pagrindinės vitamino B3 formos – niacinas (nikotino rūgštis) ir niacinamidas (nikotinamidas). [2]

MedLine Plus duomenimis, niacinas ir niacinamidas buvo tiriami daugiausia, nes jie yra dviejų svarbių fermentų, vadinamų NAD (nikotinamido adenino dinukleotidas) ir NADP (nikotinamido adenino dinukleotido fosfatas), pirmtakai. [3]

Tiek NAD, tiek NADP yra svarbūs, nes jie yra būtini tinkamam metaboliniam veikimui. [4]

Jie reikalingi įvairiems procesams, įskaitant ATP (adenozino trifosfato) sintezę, oksidacijos / redukcijos reakcijas ir ADP (adenozino difosfato) perdavimo reakcijas. [4]

Pagal UMM, niacinas taip pat reikalingas stresui atsparių hormonų ir lytinių hormonų gamybai. Šiuo požiūriu vitaminas B3 padeda skatinti antinksčių liaukų veikimą, mažina sisteminį patinimą ir gerina kraujotaką.

Visos B3 vitamino formos, kaip ir visi B grupės vitaminai, paprastai tirpsta vandenyje. Jie yra lengvai absorbuojami iš virškinimo trakto, kai vartojami kaip geriamieji papildai.

Ši maistinė medžiaga nėra saugoma žmogaus organizme, todėl ją reikia reguliariai vartoti siekiant optimalios sveikatos. Palyginimui, riebaluose tirpūs vitaminai gali būti laikomi organizme ir nereikia vartoti reguliariai dietoje, kad būtų išvengta trūkumų.

Asmenys gali padidinti savo niacino koncentraciją, valgydami augalinį ir gyvūninį maistą, kuriame yra šio vitamino ir / arba vartojant maisto papildus.

Žmonės taip pat gali gaminti vitaminą B3 iš amino rūgšties triptofano, tačiau ši konversija nėra labai efektyvi. Norint pagaminti 1 mg niacino, reikia 60 mg triptofano.

Vitamino B3 Trūkumas

Vakarų šalyse vitamino B3 trūkumas yra labai retas tarp žmonių, kurie valgo sveiką ir įvairų maistą. Trūkumas yra labiausiai paplitęs tose vietose, kur žmonės neturi prieigos prie įvairios mitybos, o didžioji dalis dietos susideda iš grūdų arba kukurūzų.

Kai kurie iš labiausiai paplitusių B3 vitamino trūkumo simptomų yra: galvos skausmas, nuovargis, depresija, sumišimas, atminties praradimas, odos problemos ir (arba) viduriavimas. [1]

Sunkūs niacino trūkumo atvejai gali sukelti pellagra, būklę, pasižyminčią psichikos sutrikimais, viduriavimu ir bloga odos sveikata. Tai kartais vadinama: demencija, viduriavimas ir dermatitas.

Daug kartų pellagra buvo siejama su mityba, kuri yra per daug pagrįsta kukurūzais. [4]

Pagal natūralių vaistų išsamią duomenų bazę (NMCD) Vakarų šalių praktikoje buvo pašalinta pellagra. Paprastai ji pasireiškia tik sunkiai sergantiems alkoholikais, kurie maitinasi menkomis dietomis, ir tiems, kurie turi karcinoidų navikus, arba kitomis sąlygomis, kurios mažina niacino gamybą ir (arba) slopina triptofano absorbciją iš žarnyno. [4]

Vitamino B3 Vartojimas

Vyksta moksliniai tyrimai, susiję su galimu vitamino B3 poveikiu pažinimo nuosmukiui, akių / regos sveikatai, įvairioms dermatologinėms sąlygoms, migrenos galvos skausmui, depresijai, judesio ligai ir alkoholizmui, ED (erekcijos sutrikimui), inkstų nepakankamumui, aukštam kraujospūdžiui (hipertenzijai). senėjimo procesui. [4]

Dar reikia atlikti daugiau klinikinių tyrimų, siekiant nustatyti B3 vitamino terapinį veiksmingumą bet kuriuo iš šių ir kitų tikslų.

FDA patvirtino kai kuriuos specifinius vitamino B3 produktus kaip receptinius vaistus, kurie paprastai naudojami dislipidemijai. Šie produktai paprastai naudojami klinikinėje aplinkoje su gydytojo priežiūra.

Dauguma niacino produktų yra parduodami kaip maisto papildai ir nėra skirti medicininių sąlygų prevencijai ar gydymui. FDA nepatvirtina vitaminų B3 papildų kaip vaistų, skirtų sušvelninti ar pagerinti sveikatos būklę.

Vitamino B3 Šaltiniai Maiste

Vitaminas B3 randamas įvairiuose maisto produktuose, kurie plačiai vartojami Šiaurės Amerikos mityboje. Daugelis maisto produktų turi tam tikrą kiekį šio vitamino ar jo pirmtakų. Daugumai žmonių gauti šio vitamino iš dietos nėra sudėtinga.

B3 lygį galite padidinti vartodami gyvūnų mėsą, spirituotą duoną ir grūdus, žalias lapines daržoves, naminius paukščius, žuvis ir kai kuriuos energetinius gėrimus. Linuso Paulingo institutas teigia, kad kiti maisto produktai, kuriuose yra vitamino B3, apima pupeles, ankštinius augalus, kviečių gemalus, žemės riešutus, lęšius ir kavą.

Jei įmanoma, rekomenduojama, kad vitaminą B3 ir kitas maistines medžiagas gautumėte daugiausia iš ekologiškų, ne GMO daržovių ir vaisių. Valgydami gyvūninės kilmės produktus, geriausi šaltiniai yra žolės, ekologiškos mėsos ir pieno produktai.

Jei neįmanoma vartoti daugiau dietos, yra įvairių B grupės vitaminų komplekso

Vitamino B3 Papildai

Papildai suteikia daug didesnį vitamino B3 kiekį nei daugelis maisto šaltinių. Jei jums trūksta šio vitamino arba turite medicininę būklę, kuriai gali padėti didesnės vitamino dozės, gydytojas gali patarti vartoti B grupės vitaminų kompleksą.

B grupės vitaminų kompleksas organizme veikia sinergetiškai ir paprastai B grupės vitaminai turi būti visi kartu. Paprastai nerekomenduojama vartoti vieno B grupės komplekso vitamino be kitų formų.

NMCD teigia, kad yra beveik 7000 maisto papildų, kurių sudėtyje yra vitamino B3. Visada ieškokite trečiųjų šalių patikrintų cGMP suderinamų papildų, kuriuos gamina patikimi gamintojai.

Visada vadovaukitės dozavimo instrukcijomis apie įsigytus produktus, nebent sveikatos priežiūros specialistas nurodė kitaip.

Didelės papildomos vitamino B3 dozės gali sukelti šalutinį poveikį. Visada pasitarkite su savo gydytoju dėl maisto papildų, pvz., Niacino vartojimo, kad nustatytumėte, ar jis Jums tinka.

Vitamino B3 Dozavimas

Linus Pauling institutas (LPI) praneša apie šiuos rekomenduojamus vitamino B3 kiekius maiste:

 • 2 mg per parą kūdikiams nuo 0 iki 6 mėnesių
 • 4 mg per parą kūdikiams nuo 7 iki 12 mėnesių
 • 1–3 metų vaikams 6 mg per parą
 • 8 mg per parą vaikams nuo 4 iki 8 metų
 • 9–13 metų vaikams 12 mg per parą
 • 16 mg per parą 14 metų ir vyresniems berniukams ir vyrams
 • 14 mg per parą 14 metų ir vyresnėms mergaitėms ir moterims
 • 18 mg per parą nėščioms moterims
 • 17 mg per parą žindančioms moterims [6]

LPI teigia, kad didesnės dozės, nei rekomenduojama pirmiau, turėtų būti aptartos su gydytoju ir turėtų būti imtasi tik su gydytojo priežiūrą.

Didesnės dozės buvo naudojamos tyrimams. Pagal NMCD: „Didžiausias HDL padidėjimas ir trigliceridų kiekio sumažėjimas pasireiškia 1200-1500 mg per parą. Niacino didžiausias poveikis MTL atsiranda esant 2000–3000 mg per parą. “

Šių didelių dozių vartojimą reikia atlikti tik prižiūrint gydytojui. Per didelio kiekio niacino vartojimas gali padidinti sunkių nepageidaujamų reakcijų riziką.

Vitamino B3 Papildo Šalutinis Poveikis

Natūralių vaistų duomenų bazė vitaminą B3 laiko tikėtinai saugiu, kai vartojama tinkamai.

LPI teigia, kad nėra pavojų, susijusių su maisto produktų, kuriuose yra vitamino B3, vartojimu. Tačiau maisto papildai, ypač didelėmis dozėmis, gali sukelti įvairius neigiamus poveikius. Kai kurios galimos nepageidaujamos reakcijos yra pykinimas, vėmimas ir toksiškumas kepenyse.

Didelės papildomos vitamino B3 dozės gali sukelti kepenų pažeidimą. Dėl šios priežasties kai kurie gydytojai nenori skirti šio vitamino kovai su aukštu cholesterolio kiekiu kai kuriems pacientams.

Yra susirūpinimas, kad vitamino B3 dozės nuo 3 iki 9 gramų per parą gali pakenkti gliukozės kiekiui kraujyje. Tai pastebėta tiek trumpalaikiu, tiek ilgalaikiu naudojimu. Dėl šios priežasties cukriniu diabetu ar prediabetu sergantiems pacientams šis priedas neturėtų būti naudojamas be endokrinologų patarimų.

UMM teigia, kad didelės papildomos niacino dozės taip pat gali sukelti galvos skausmą, galvos svaigimą ir (arba) neryškų matymą. Prieš nuspręsdami vartoti šį priedą, pasitarkite su gydytoju apie galimus šalutinius vitamino B3 poveikius.

Niacino papildai

  Nėra komentarų

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  NamaiPaskyra
  Paieška
  Menu