Ženšenis - Natūralus Papildas Smegenų Veiklai
Vaistažolės

Ženšenis – Natūralus Papildas Smegenų Veiklai

Ženšenis yra atminties gerinimo vaistažolė, kuri randama Šiaurės Amerikoje, Korėjoje ir Kinijoje. Nors yra keletas skirtingų vaistažolių, patenkančių į ženšenio aprašymą, šis pavadinimas dažniausiai reiškia Panax ar Azijos ženšenį.

Nustatyta, kad šis natūralus nootropas pagerina protinę veiklą, stiprina nuotaiką, saugo senyvo amžiaus žmones nuo atminties praradimo, mažina nerimą ir skatina smegenų sveikatą.

Jis taip pat žinomas kaip adaptogenas, taip pat galingas natūralus afrodiziakas ir tonikas, naudojamas šimtmečius tradicinėse medicinos praktikose.

Keli tyrimai parodė, kad šis papildas gali turėti stiprų poveikį kūno funkcijoms, tokioms kaip energija, imunitetas ir net seksualinis veikimas.

Ženšenio papildai gali būti pridedami į jūsų nootropų kombinaciją dėl neuroprotektinių savybių, arba naudojami kartu su Ginkmedžio Ekstraktu ir Vinpocetinu, kad padidėtų pažinimo stiprinimo efektas.

 

Ženšenio Poveikis

Ženšenio žolelių ekstraktų papilduose yra daug veikliųjų ingredientų.

Taip pat vadinami ginsenosidais, šie cheminiai junginiai yra atsakingi už Panax ženšenio poveikį ir naudą.

Tačiau realūs veikimo mechanizmai yra gana sudėtingi. Kadangi šis papildas laikomas adaptogenu, ingredientai padeda normalizuoti keletą kūno funkcijų.

Faktinis procesas yra panašus į komandų grandinę, kai daugelis liaukų kontroliuoja išskyrimą, kuris skirtas reguliuoti viso kūno sveikatą ir funkciją (viena sistema vienu metu).

Ženšenis padeda šioms liaukoms tinkamai veikti ir išlaikyti viską, kas yra pusiausvyra, kaip dalį tolesnio organizmo homeostazės. Tai dažnai reiškia, kad vienas iš tų 20+ ginsenosidų gali veikti kaip stimuliatorius vienai liaukai arba funkcijai, ir slopinantis kitą liauką ar funkciją.

Ginenosidų Rb1 grupėje taip pat yra tam tikrų steroidinių molekulių, galinčių padidinti energiją, budrumą ir ištvermę. Palyginti Rg1 ginenosidų grupė yra atsakinga už įvairius neuronų priežiūros procesus ir apsaugo nuo senėjimo kognityvinio nuosmukio.

2005 m. “Journal of Psychopharmacy” paskelbtame straipsnyje buvo nustatyta, kad naudojant ženšenio papildus galima pagerinti psichinę veiklą užduotyse, kurios reikalauja ilgos aukšto lygio kognityvinės funkcijos. Tyrimai taip pat nustatė, kad Azijos ženšenis yra ypač stiprus, kai jis sudedamas su Ginkgo Bilobos žolė (Ginkmedžio Ekstraktu), skatinant atminties pagerėjimą kitais būdais sveikiems žmonėms.

 

Ženšenis – Nauda

Didžiausia ženšenio nauda yra viso kūno sveikatos stiprinimo priemonė. Jis veikia, kad normalizuotų daugelį kūno

 

funkcijų, kurios, atrodo, yra iškraipomos. Jis taip pat yra atsakingas už pagalbą imuninės sistemos remontui ir tobulinimui.

Kaip adaptogenas, šis papildas gali leisti organizmui prisitaikyti prie žalos aplinkoje esančių pokyčių ar stresorių.

Taip pat manoma, kad ženšenis veikia kaip galingas antioksidantas. Laisvieji radikalai yra natūralių procesų šalutiniai produktai, tačiau, jei jų yra per daug, jie gali sugadinti ląsteles.

Ženšenis iš tiesų padeda organizmui atsikratyti šių žalingų laisvųjų radikalų kartu su kitais toksinais ir nuodais. Tai taip pat sumažina jūsų ląstelių uždegimą, kuris, kaip manoma, yra pagrindinė daugelio problemų priežastis.

Kita gerai žinoma ženšenio nauda yra pažinimo stiprinimas. Žinoma, kad didėja tiek darbo, tiek erdvinė atmintis, ir apsaugo nuo atminties praradimo. Naudojant Panax ženšenį gali pagerėti koncentracija, dėmesys ir mąstymas apskritai. Tyrimai taip pat rodo, kad papildas gali padėti ramiai ir atsipalaiduoti sveikiems suaugusiesiems.

Pranešta, kad ženšenis padeda gydyti 2 tipo cukrinį diabetą. Amerikos ženšenis buvo rastas įvairiuose tyrimuose, siekiant pagerinti cukraus kiekio kontrolę kraujyje.

Tai pasiekiama sukuriant cukraus kiekį mažinančius efektus tiems, kurie serga tuoj pat ir po cukraus kiekio kraujyje. Šis poveikis pasireiškė net vidutiniu gliukozės kiekiu kraujyje per tris mėnesius.

Be to, ženšenų piliulės ar milteliai gali būti naudingi svorio kontrolei. Ženšenio arbata veikia kaip natūralus apetitą slopinantis preparatas, o ekstraktas iš natūralaus uogų laikomas veiksmingu prieš nutukimą.

Kaip bendras tonikas ir sveikatos stimuliatorius ženšeniui yra mažai lygių. Buvo įrodyta, kad padidėja ištvermė ir padidėja energijos lygis. Sportininkai gali efektyviau naudoti deguonį ir padeda reguliuoti medžiagų apykaitą (vien tik tai gali padidinti energijos lygį). Įrodyta, kad ženšenio papildai taip pat padeda sumažinti stresą ir sumažinti atsistatymo laiką.

 

Ženženio Vartojimas ir Dozavimas

Ženšenio nauda iš pradžių gali būti nepastebima, nes ilgalaikio naudojimo tyrimai dažnai nurodomi kaip ‘užsikrovimo’ laikotarpis.

Daugumai vartotojų nėra dėl ko nerimauti, nes tikėtina, kad tai užtruks tik kelias dienas. Kita vertus, kai kuriems vartotojams gali prireikti palaukti nuo 2 savaičių iki 2 mėnesių, kol jie pastebės rezultatus.

Šiam pradiniam įkrovos periodui reikia vartoti 5001,500 mg. per parą. Iš tikrųjų, atsižvelgiant į apkrovos laikotarpį, gali reikėti padvigubinti dozės lygį nuo pirmos savaitės iki dešimties dienų.

Po šios pradinės užkrovos stadijos vartotojai norės eksperimentuoti, kad surastų jų idealų dozavimo lygį. Per daug ženšenio tiesiog praeina per kūną jo nepanaudojant. Tačiau tai gali užtrukti bandymų ir klaidų, kad būtų galima nustatyti šį tinkamą dozavimo lygį sau.

 

Galimas Ženšenio Pašalinis Poveikis

Nepaisant to, kad ženšenis yra natūralus papildas, kuris paprastai yra labai gerai toleruojamas ir saugus, yra tam tikras šalutinis poveikis. Dauguma jų dažniau pasireiškia tik per didelio perdozavimo ar alergijos atvejais.

Pavyzdžiui, pasireiškė galvos skausmas, nemiga, virškinimo trakto sutrikimas (viduriavimas, vėmimas), padidėjęs kraujospūdis ar odos bėrimas. Jei pasireiškia bet kuris iš šių sutrikimų, sumažinkite dozę arba visai nutraukite vartojimą.

Ženšenis taip pat nerekomenduojamas vartoti, kuomet yra aukštas kraujospūdis.

 

Ženšenis – Apžvalga

Azijos ženšenis yra dar vienas pagrindių nootropų papildų, kurį norėtumėte pridėti prie savo nootropų kombinacijos. Kaip adaptogenas, ženšenis gali skatinti sveiką kūno funkciją nuo galvos iki kojų. Jis taip pat turi gebėjimą pagerinti pažinimo funkciją per trumpą laiką ir ilguoju laikotarpiu, sumažinant atminties praradimo riziką.

Jei jus domina šios vaistažolės kombinavimas su kitais papildais, tada ženšenis yra vienas iš būtiniausių junginių, skirtų geresnei energijai ir mokymuisi. Jūs taip pat turėtumėte pažvelgti į derinimą su Ginkgo Biloba dėl sinergetinės naudos, apie kurią pranešta mokslinių tyrimų literatūroje.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

NamaiPaskyra
Paieška
Menu