Žuvų taukai - kaip išsirinkti?
Maisto papildai

Žuvų taukai – kaip išsirinkti?

Omega-3 riebalų rūgštys yra polinesočiųjų riebalų rūšis, atliekanti daug svarbių vaidmenų jūsų kūne, įskaitant tuos, kurie susiję su uždegimu, imunitetu, širdies sveikata ir smegenų funkcija.

Yra trys pagrindinės omega-3 riebalų rūgščių rūšys – eikozapentaeno rūgštis (EPA), dokozaheksaeno rūgštis (DHA) ir alfa-linoleno rūgštis (ALA).

EPA ir DHA, kurių daugiausia yra žuvyse, yra biologiškai aktyvios omega-3 riebalų rūgščių formos. Tuo tarpu ALA yra augaliniame maiste ir turi būti paverstas EPA ir DHA, kad jūsų kūnas galėtų juos įsisavinti.

Tiems, kurie reguliariai nevartoja žuvies, žuvų taukų papildo vartojimas gali būti greitas ir patogus būdas padidinti omega-3 riebalų rūgščių suvartojimą.

Tačiau, ieškant tinkamo žuvų taukų priedo, reikia atsižvelgti į keletą veiksnių, tokių kaip aukštos kokybės ingredientų ir tvariai sugautų žuvų naudojimas, trečiųjų šalių bandymai ir sertifikavimas bei EPA / DHA kiekis.

Renkantis žuvų taukus, reikia atsižvelgti į keletą veiksnių:

Pirma, svarbu atidžiai patikrinti ingredientų sąrašą ir išvengti priedų, kuriuose yra užpildų ar dirbtinių ingredientų.

Be to, ieškokite produktų, kuriuos išbandė trečiosios šalys ir kuriuos sertifikavo nepriklausomos organizacijos, tokios kaip IFOS, USP, NSF International ar TGA.

Omega-3 riebalų rūgštys

Būtinai atkreipkite dėmesį į dozes, įskaitant EPA ir DHA kiekį. Kai kuriuose produktuose taip pat gali būti ALA, kuris yra augalų omega-3 riebalų rūgščių forma, kuri nedideliais kiekiais paverčiama EPA ir DHA.

Dauguma sveikatos organizacijų rekomenduoja vartoti 250–500 mg kombinuoto EPA ir DHA per dieną, atsižvelgiant į jūsų amžių ir sveikatos būklę.

ALA atveju rekomenduojama dienos norma yra 1,1 gramo per dieną moterims ir 1,6 gramo per dieną vyrams.

Taip pat galite apsvarstyti ir tiesioginį žuvų taukų šaltinį. Idealiu atveju rinkitės mažesnes, saugiai sugautas žuvis, tokias kaip sardinės ir ančiuviai, kuriuose paprastai būna mažesnis gyvsidabrio kiekis.

Taip pat yra keletas žuvų taukų papildų formų, įskaitant minkštus gelius, skysčius ar guminukus. Nors kai kurie nori, kad kapsulės būtų patogesnės ir patogesnės, skysčiai ir guminukai gali lengviau įsisavinti.

Jei išgėrę žuvų taukų patiriate pykinimą ar vėmimą, patikrinkite galiojimo laiką, nes aliejus gali pablogėti ir pašviesėti. Apsvarstykite galimybę vartoti priedą valgio metu, kad sumažintumėte bet kokį nemalonų šalutinį poveikį.

Yra daugybė omega-3 papildų rūšių, kiekvienas iš skirtingų šaltinių ir su skirtingais ingredientų deriniais.

Jie taip pat būna įvairių formų, įskaitant kapsules, skysčius ir guminukus.

Norėdami gauti geriausių rezultatų, raskite jums tinkantį žuvų taukų papildą ir vartokite jį kartu su sveika, subalansuota mityba, kad padidintumėte jo naudą.

Galiausiai, kalbant apie žuvų taukus, ne visada geriau yra daugiau. Iš tikrųjų per didelis suvartojimas gali padaryti daugiau žalos nei naudos.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

NamaiPaskyra
Paieška
Menu